T: +48 500 030 202

Wentylacja

Oddychaj świeżym powietrzem w Sosnowcu!

Nasza oferta Serwis, projektowanie, montaż wentylacji.

Co jest głównym zadaniem wentylacji?

Oczywiście zapewnienie wymiany powietrza w budynku. Dzięki temu usuwamy alergeny, nieprzyjemne zapachy czy dwutlenek węgla, które znajdują się w każdym pomieszczeniu. Skutkami złej wentylacji są powstające grzyby i pleśń. Możemy zaobserwować zaparowane okna, a nawet pęcznienie drewnianych podłóg czy mebli. Bardziej niebezpieczne dla naszego zdrowia mogą być jednak skutki niewidoczne gołym okiem. Należą do nich powracające bóle głowy, chroniczne zmęczenie czy alergie.

W swoim asortymencie posiadamy urządzenia czołowych producentów. Nasza oferta jest różnorodna, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować kompleksową obsługę. Projektujemy systemy różnego typu dla domów mieszkalnych, jak i dla hal przemysłowych. O projekcie wentylacji warto pomyśleć już na etapie projektowania budynku. Zapewnimy wtedy dobrą pracę urządzenia oraz jego maksymalną wydajność. Najczęściej centrale wentylacyjne montuje się na poddaszu, w kotłowni czy w garażu.

Jeżeli chodzi o centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła, to wyróżniamy następujące rodzaje wymienników ciepła:

  • Obrotowy wymiennik ciepła, który ma kształt walca, a jest napędzany dodatkowym silnikiem. Do tego silnika naprzemiennie wpada świeże i zużyte powietrza. Jego sprawność cieplna jest na poziomie 80-85%.
  • Krzyżowy wymiennik ciepła, który jest zbudowany z prostopadłych kanałów przez które przepływa powietrze. Sprawność odzysku szacuje się na 60-70%
  • Układ glikolowy, który jest układem dwóch wymienników. Sprawność odzysku energii jest niewielka, mniej więcej na poziomie 50%

Kontakt

Jeśli chcieli by Pańswo otrzymać ofertę lub dowiedzieć się większej liczby szczegółów to zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Opinie Zobacz wybrane opinie na nasz temat naszych Klientów.

Sosnowiec

Sosnowiec jest największym miastem w Zagłębiu Dąbrowskim, a trzecim na Górnym Śląsku. W odległości 10 kilometrów od centrum miasta przebiega autostrada A4. W mieście warto obejrzeć Zamek Sielecki, który kiedyś służył jako siedziba średniowiecznych rycerzy. Jego dynamiczny rozwój zaczął się już w wieku XIX, kiedy w okolicach odkryto wielkie złoża minerałów. Dzisiaj jest jednym z głównych ośrodków gospodarczych w kraju. W strukturze miejskiej gospodarki dominują małe i średnie przedsiębiorstwa.